Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Hasan Köktaş

Aydem Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Köktaş

Hasan Köktaş

Yönetim Kurulu Üyesi

1963 Trabzon’da doğdu. 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına Türkiye İş Bankası’nda başladı. Family Finans, Türkiye Finans bankalarında çeşitli görevlerde çalıştı ve Vakıfbank’ta Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

1994-1999 yılları arasında Belko Genel Müdürlüğü yaptı. 2003-2008 yılları arasında T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Bu süre içinde Erdemir Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Tüpraş Yönetim Kurulu Başkan ve Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığındaki görevi süresince Tüpraş, Erdemir, Halkbank, Esgaz, Bursagaz ile limanlar, maden şirketleri gibi Türkiye’nin en büyük şirketlerinin özelleştirilmesi ve halka arz edilmesi çalışmalarında bulundu. Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı olarak petrol, doğal gaz ve elektrik sektörlerinden sorumlu olarak çalışan Hasan Köktaş, 2008-2014 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanlığı yaptı. 2014 yılından bu yana Türkiye Enerji Vakfı’nın (TENVA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Mütevelli Heyeti Başkanı olarak görev yapan Köktaş, 2017 yılından bu yana Aydem Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. 

Çeşitli alanlarda eğitim sertifikaları olan Köktaş, enerji konulu birçok ulusal ve uluslararası toplantılara katılmıştır. Hasan Köktaş, evli ve üç çocuk babasıdır.