Hakkımızda

Türkiye’de enerji sektöründe ezberleri yıkan yaklaşımımız ve ilkleri hayata geçirme azmimizle elektrik üretimi, dağıtımı ve perakende alanlarında faaliyet gösteriyoruz. 40 yılı aşkın köklü tarihimizde olduğu gibi bugün de 12 bin çalışanımızla topluma ve çevreye duyarlı duruşumuzla her zaman insanı merkeze alarak çalışıyoruz. Bugünü ve geleceği daha parlak kılmak için enerjiyi yenilikçi bir güce dönüştürüyoruz.

Türkiye’nin öncü enerji şirketi olarak, ülkemizin sürdürülebilir geleceği için çalışırken yenilenebilir enerjiyi odağımıza alıyor; hidroelektrik, rüzgar ve jeotermal kaynaklarından enerji üretiyoruz.  Hayata geçirdiğimiz pek çok ilkle geleceğe iz bırakıyor, enerji sektöründeki ezberleri yıkıyoruz.

Çalışan markası alanında hayata geçirdiğimiz projelerle ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl iş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda global ölçekte hizmet veren Great Place to Work®️ Enstitüsü’nün yürüttüğü programda, 2021 yılında Türkiye’de 11 grup şirketiyle Great Place to Work®️ Sertifikası almayı başaran ilk firma olmamızın ardından 8 şirketimizle de “Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi”nde yer almıştık. Bu yıl ise başarılarımızı daha da büyüterek şeffaflık, takım ruhu ve güven kültürü kriterlerine göre 13 grup şirketimizle  “Harika İş Yeri” olarak sertifikalandırılırken tam 10 şirketimizle de “Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi”nde yer almaktan gurur duyuyoruz.

Çalışan markası alanındaki projelerimizin olumlu sonuçlarının karşılığını almaya devam ediyoruz. Mutlu iş yeri, şirket kültürü ve lider gelişimi alanlarında danışmanlık hizmeti sunan Happy Place to Work®️ tarafından ilk kez yapılan “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Araştırması”na katıldık. Enerji şirketleri arasında en yüksek puanı alarak “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” seçildik.

  • Türkiye’nin ilk ve öncü ENTEGRE ENERJİ ŞİRKETİ 
  • Portföyünün tamamı %100 yenilenebilir enerjiden oluşan Türkiye’nin en büyük şirketi
  • Türkiye’nin en büyük ilk üç YENİLENEBİLİR ENERJİ PORTFÖYÜNDEN BİRİSİNE SAHİP
  • Türkiye’nin ilk özel sektör hidroelektrik santrali: BEREKET HİDROELEKTRİK SANTRALİ
  • Türkiye’nin ilk yerli güneş hücresi üretimi: PARLA SOLAR
  • Türkiye’nin ilk özel sektör elektrik dağıtım şirketi: ADM ELEKTRİK DAĞITIM
  • Türkiye’nin ilk özel sektör elektrik perakende şirketi: AYDEM ELEKTRİK PERAKENDE
  • Türkiye’nin ilk ve tek seferde 13 grup şirketiyle “HARİKA BİR İŞ YERİ” SERTİFİKASI ALAN
  • Türkiye’nin ilk ve tek seferde 10 grup şirketiyle “EN İYİ İŞVERENLER” LİSTESİNDE YER ALAN