Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Enerji Avcıları

Aydem Enerji’de odağımıza insanı alıyor, yaşam kalitesinin sürdürülebilir olmasını amaçlıyoruz. Enerjinin verimli kullanılarak nasıl tasarruf edebileceklerini genç nesillere öğretmeyi amaçlayan Enerji Avcıları projemizi 2016 yılından bu yana sürdürüyoruz.

Adm ve Gdz Elektrik Dağıtım Enerji Avcıları projemizle hizmet bölgelerimiz olan Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa’da 4-8 yaş grubunda çocuklara, enerjinin ve diğer kaynakların önemi ve nasıl verimli kullanılacağı konusunda drama destekli interaktif eğitimler düzenliyoruz.

Projemiz, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SDG) kapsayan ve iklim eylemi hedeflerini destekleyen bir girişimdir. Bu kapsamda, SDG 7: Erişilebilir ve Temiz Enerji, SDG 12: Sorumlu Üretim ve Tüketim, ve SDG 13: İklim Eylemi hedeflerine katkı sağlamaktadır.

Eğitimler sonunda Enerji Avcılığı misyonunu üstlenen çocuklar evlerinde, okullarında enerjinin aktif olarak kullanıldığı her alanda ebeveynlerine de öğrendikleri bilgilerle rehberlik ederek sosyal sorumluluk projesinin toplumda yaygınlaşmasına öncülük ediyorlar.

Projemiz her yıl Milli Eğitim İl Müdürlüklerinden alınan özel izinlerle sürdürülüyor. Projemize bugüne kadar 5 ilde 96 ilçedeki 400’ü aşkın okulda 55 bin çocuğumuz Enerji Avcıları arasına katıldı. Her etkinlik sonrası sunulan her okula özel hazırlanan Enerji Avcıları sertifikası 400 ilkokulun duvarlarını süslemektedir. Ayrıca etkinlik sonrasında çocuklarımıza dağıtılan enerjinin verimli kullanılmasına dair bildirimleri içeren Enerji Avcıları eşleştirme kutu oyunu ile enerji verimliliğinin anne babalar tarafından bilinmesini ve aile kültürü haline gelmesini desteklemektedir.

Enerji Avcıları projemiz;

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 2017 yılında düzenlenen 9 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri'nde "İklim Eylemi" dalında ödül almıştır.

2020 yılında ise 12 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında verilen Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri’nde Sorumlu Tüketim ve Üretim dalında Altın ödüle layık görülmüştür.

2022 yılında Enerji Avcıları projemiz ile “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik”, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk- Diğer” ve “Enerji” kategorilerinde Communitas Awards’da 3 ödül kazandık.

2023 yılında, 20 Stevie® International Business Awards’ta Enerji Avcıları projemiz ile ''Yılın İletişim/Halkla İlişkiler Kampanyası-ESG (Çevresel, Sosyal, Yönetişim)'' kategorisinde Bronz Stevie® Ödülü'nü aldık.

Bir gün tüm çocuklar Enerji Avcısı olacak!

Yaşasın Enerji Avcıları!