Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ahmet İlerigelen

Aydem Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İlerigelen

Ahmet İlerigelen

Yönetim Kurulu Üyesi

1961 yılında İstanbul’da doğan Ahmet İlerigelen’in 33 yılı aşkın bankacılık tecrübesi bulunuyor. İlerigelen, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme- Maliye Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Para ve Bankacılık yüksek lisansı yaptı.

Bankacılık kariyerine 1983 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda başlayan Ahmet İlerigelen,1996/2007 döneminde aynı bankada  genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi.  2007 yılında Yapı ve Kredi Banka'sından ayrılarak  Tekstilbank’a geçti.

2010 yılına kadar Tekstilbank’ta Operasyonlar ve Krediler Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Fiba Grubu’na katıldı. 2010 yılında Grubun sahibi olduğu Credit Europe Bank’ta görev aldı.

Fibabanka’nın alınmasının ardından bankanın İcra Kurulu Üyesi ve Krediler'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2014 yılında bu görevinden ayrılarak Şekerbank A.Ş.’ye katıldı. 2014/2017 döneminde Şekerbank Krediler Genel Müdür Yardımcısı ve Şeker Faktoring Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

2018 yılında İGA İnşaat ve İGA İşletme A.Ş’nin CFO’luğunu yaptıktan sonra, kendi finansal danışmanlık şirketini kurmak üzere İGA grubundan ayrıldı.

Ahmet İlerigelen evli ve iki çocuk babasıdır.