Dağıtım Şirketlerimize Sürdürülebilir Kalkınma Ödülü

17.12.2020
Dağıtım Şirketlerimize Sürdürülebilir Kalkınma Ödülü

12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında verilen Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri’nde ADM Elektrik Leyleklere Yeni Yuva Projemiz ile “Karasal Yaşam” alanında, GDZ Elektrik, Enerji Avcıları Projemiz ile “Sorumlu Üretim ve Tüketim” alanında ödüle layık görüldü.

Bu iki özel projemizle iftihar ediyor, emeği geçen yüm arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

Ege Sıcaklığında Güvenli Yuva

11 yıldır hizmet bölgesi olan Aydın, Denizli ve Muğla’da ilkbahar aylarında bölgeye gelen leyleklerin güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi adına hassasiyetle çalışan ADM Elektrik, bölgede yer alan 700 yuva ve her yıl ağırladığı 6.000 leylek ile doğa ve doğal yaşamın korunmasına katkı sağlıyor.  Elektrik direkleri üzerine yerleştirilen özel yaşam platformlarında misafir olan leylek nüfusunun sürdürülebilirliği, yuvalanmaları ve sayımları için Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü, Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) ve Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü ile iş birliği gerçekleştiriliyor.

Enerjinin Değerini Bilen Nesiller

2016 yılından bu yana iki il, 47 ilçede aktif sürdürülen proje de 200’ü aşkın okul ziyaret edilerek 4 – 8 yaş grubunda 20 bin öğrenciye ulaşıldı. Proje paydaşlarından biri olan İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan izinler ile okullardan gelen talepler doğrultusunda yıl boyunca okullar ziyaret ediliyor. Çocukların interaktif şekilde katılımı ile sürdürülen 45 dakikalık etkinliklerle çocuklarda, aileden gelen kaynakların yanlış tüketilmesi alışkanlığının pozitif yönde değiştirilmesi sağlanırken enerji ve diğer kaynakların bir gün tükenebileceği, bu nedenle de ne kadar kıymetli olduğu yönünde de çocuklar bilinçlendiriliyor. Enerji Avcılığı misyonunu üstlenen çocuklar evlerinde, okullarında yani enerjinin aktif olarak kullanıldığı her alanda yetişkinlere de öğrendikleri bilgilerle rehberlik ederek sosyal sorumluluk projesinin toplumda yaygınlaşmasına öncülük ediyorlar.