Aydem Yenilenebilir Enerji, Sıfır Atık Belgesi Aldı

21.09.2020
Aydem Yenilenebilir Enerji, Sıfır Atık Belgesi Aldı

Türkiye’de yenilenebilir enerji üretiminin önemli oyuncularından biri olan Aydem Yenilenebilir Enerji, sürdürülebilirlik politikası doğrultusunda çevre alanındaki çalışmalarını ve yatırımlarını hızlandırdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliği’nde yer alan, santrallerde israfın önlenmesi, atık toplama alanlarının oluşturulması, çalışanlara çevre ile ilgili eğitimler verilmesi gibi önemli sorumlulukları yerine getiren Aydem Yenilenebilir Enerji’nin Adana’daki 4 santrali, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından “Sıfır Atık Belgesi”ne layık görüldü.

Türkiye’nin ilk özel hidroelektrik santralini hizmete alan ve sektörde birçok ilke imza atan Aydem Yenilenebilir Enerji, Sıfır Atık Projesi’ne de öncülük eden kurumlar arasında yer aldı.

Çevre dostu yaklaşım

Şirketin toplumsal ve çevresel sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği Sıfır Atık Projesi ile kaynakların daha verimli kullanılması, atıkların yerinde toplanarak kaynağında geri kazanımının sağlanması ve böylece çevrenin korunması amaçlandı.

Söz konusu belge T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca çevreyi ve toplumu gözeterek atık yönetim felsefesini benimseyen kurumlara verilirken; Aydem Yenilenebilir Enerji 2021 yılı sonuna kadar diğer 21 yenilenebilir enerji santrali için de Sıfır Atık Belgesi’ni almayı planlıyor.

İş dünyasının geleceğine yön verecek evrensel ilkeler öneren dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin de imzacısı olan Aydem Yenilenebilir Enerji, çevre alanında üstlendiği inisiyatif ile gelecek nesillerin ihtiyaçlarının sürdürülebilirliğini gözeten uygulamaları hayata geçirmeyi sürdürüyor.