Aydem Enerji Grup Şirketi Tümaş Mermer, Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi’nde!

23.09.2021
Aydem Enerji Grup Şirketi Tümaş Mermer, Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi’nde!

Aydem Enerji, grup şirketleriyle hayata geçirdiği yenilikçi çalışan deneyimi projeleri sayesinde ödüller almaya devam ediyor. Tümaş Mermer, iş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti alanında global bir standart olarak kabul edilen Great Place to Work® Enstitüsü’nün yürüttüğü programda, Türkiye’de elde ettiği başarıların ardından Avrupa’nın En İyi İşverenleri sıralamasında da yer almayı başardı. 

2021’de diğer 10 grup şirketimizle birlikte Great Place to Work® Enstitüsü tarafından “Harika bir işyeri” olarak sertifikalandırılan ve ardından gene yedi grup şirketimizle birlikte Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne girmeyi başaran Tümaş, şimdi de hayata geçirdiği çalışan odaklı projeler ve elde ettiği çalışan memnuniyetiyle Avrupa’da 50-500 çalışan kategorisinde 14’üncü sıraya yerleşti. 

Avrupa’nın 36 ülkesinde faaliyet gösteren 3 binden fazla şirketin ve 1 milyonu aşan çalışanın katılımı ile hazırlanan listede Türkiye’den on şirket listede yer alırken, Tümaş; yaş, cinsiyet gözetilmeksizin çalışanların iş yerinde sürdürülebilir şekilde olumlu tecrübeler edinmesi ile bu başarıya layık görüldü. 

İş yeri kültürünün çalışanlar tarafından değerlendirilerek global sıralamada başarılı sonuçlar elde edilmesinden duydukları mutluluğu paylaşan Tümaş Mermer Genel Müdürü Burak Bağcı, “Şirketini sahiplenen, güven kültürünü benimsemiş çalışanlarımızın değerlendirmeleriyle önce Türkiye’nin En iyi İşverenleri Listesi’ne girmek, şimdi de Avrupa Listesi’nde yer almak bizim için büyük bir mutluluk ve gurur. Geçtiğimiz yıl boyunca hayata geçirdiğimiz, çalışanlarımızı odağımıza aldığımız uygulamalarımız, dijitalleşme ve sürekli eğitim temalı çalışmalarımız bize başarıyı getirdi. Adaptasyon kabiliyeti yüksek, şeffaflığı önceliklendiren, çalışanını her zaman olduğundan daha çok merkezine alan yeni nesil işveren uygulamalarımızı güçlendirerek sürdüreceğiz” dedi.

Tümaş Mermer’in Great Place to Work® Enstitüsü Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi’ne dahil edilmesinde, özellikle pandemi sürecinde baştan sona yenilikçi bakış açısıyla tasarlanan ve tüm grup şirketlerinde uygulanan İK süreçleri, çalışan deneyiminde yarattığı farklılıklar önemli rol oynadı. Grup şirketimiz, hazır teknik alt yapısı ve bilgi teknolojileri ekiplerinin çevik şekilde organize olması ile uzaktan çalışma metodunu hızla benimserken, dijitalleşme süreçlerini de hızlandırarak yeni uygulamalar geliştirdi.