Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Enerji Avcıları

Aydem Enerji’de odağımıza insanı alıyor, yaşam kalitesinin sürdürülebilir olmasını amaçlıyoruz. Enerjinin verimli kullanılarak nasıl tasarruf edebileceklerini genç nesillere öğretmeyi amaçlayan Enerji Avcıları projemizi 2016 yılından bu yana sürdürüyoruz.  

ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım Enerji Avcıları projemizle hizmet bölgelerimiz olan Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa’da 4-8 yaş grubunda çocuklara, enerjinin ve diğer kaynakların önemi ve nasıl verimli kullanılacağı konusunda drama destekli interaktif eğitimler düzenliyoruz. 

Eğitimler sonunda Enerji Avcılığı misyonunu üstlenen çocuklar evlerinde, okullarında enerjinin aktif olarak kullanıldığı her alanda ebeveynlerine de öğrendikleri bilgilerle rehberlik ederek sosyal sorumluluk projesinin toplumda yaygınlaşmasına öncülük ediyorlar.  

Projemiz her yıl Milli Eğitim İl Müdürlüklerinden alınan özel izinlerle sürdürülüyor. Projemize bugüne kadar 5 ilde 96 ilçedeki 250’yi aşkın okulda 27 bin çocuğumuz Enerji Avcıları arasına katıldı. Her etkinlik sonrası sunulan her okula özel hazırlanan Enerji Avcıları sertifikası 250 ilkokulun duvarlarını süslemektedir. Ayrıca etkinlik sonrasında çocuklarımıza dağıtılan enerjinin verimli kullanılmasına dair bildirimleri içeren Enerji Avcıları eşleştirme kutu oyunu ile enerji verimliliğinin anne babalar tarafından bilinmesini ve aile kültürü haline gelmesini desteklemektedir.   

Enerji Avcıları projemiz; Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 2017 yılında 9. su düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri organizasyonunda "İklim Eylemi" dalında ödüle layık görülürken 2020 yılında da 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında verilen Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri’nde Sorumlu Tüketim ve Üretim dalında, Altın ödülü almaya hak kazanmıştır. 

Bir gün tüm çocuklar Enerji Avcısı olacak!