Ali Tuğrul Alpacar

Ali Tuğrul Alpacar

Ali Tuğrul Alpacar

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında İstanbul‘da doğdu. 1986 yılında Robert Kolej ve 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1992 yılında University of Massachusetts, İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı. İş hayatına 1992 yılında JPMorgan Chase’de Yatırım Bankacılığı bölümünde başladı.

1999 yılından itibaren hem JPMorgan Chase Türkiye Yatırım Bankacılığı eş-Başkanı hem de Romanya Ülke Yöneticisi olarak faaliyette bulundu. 2002 yılında UniCredit CAIB Türkiye Ofisi, Türkiye Operasyonları Direktörlüğü görevini üstlendi. 2007- 2011 tarihleri arasında Bank of America Merrill Lynch, Yatırım Bankacılığı Direktörlüğü yaptı. 2011 yılında ulusal ve uluslararası alanda önde gelen sermaye şirketlerine ve finansal kurumlara ve finansal danışmanlık vermek üzere Alpacar Associates’ı kurdu.

Şirket birleşmeleri, satın alma, halka arz, proje finansman danışmanlığı, Eurobond ihracı, sendikasyona tabi orta vadeli borçlanma, öz sermaye plasmanları ve yapılandırılmış türevleri içeren çok sayıda projeyi yönetti. 2015-2017 yılları arasında Erdemir Grubu’nda Erdemir ve İsdemir Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Alpacar, 2017 yılından bu yana Aydem Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

İngilizce bilen Sn. Ali Alpacar, evli ve iki çocuk babasıdır.